Hogwart
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Hogwart

Hogwarts school of witchcraft and wizardry
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Zaplanowane granie

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Vulpecula Oakwoods
Admin
Vulpecula Oakwoods


Liczba postów : 212
Join date : 24/10/2013

Karta Czarodzieja
Genetyka:: Wila
Krew:: Czysta
Wiek:: 13/ III klasa

Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptyWto Lis 12, 2013 5:37 pm

Artur Rodd napisał:
Pozwólcie że ja poprowadzę wam ten wątek jako MG, jeśli oczywiście chcecie załatwić to inaczej, nie ma problemu, ale wtedy skazujecie się tylko na wasze domysły, jako zakończenie.
Dlatego jeśli chcecie wykonać jakąś akcję piszcie na chatboxie kiedy będę dostępny(postaram się wchodzić codziennie o 20, a ja wam powiem co zobaczycie, usłyszycie. Mam nadzieję że dzięki temu zachowam ciągłość fabularną etc.) Jeśli wolicie inną godzinę piszcie. Jeśli nikt nie będzie chciał grać i nikt nie zgłosi się do soboty, możecie zrobić z tym światełkiem co chcecie, ale na razie wstrzymajcie się.
Jeśli ktoś chce wziąć udział w evencie "Artur rozrabiaka"(xd) niech opisze swoje koszmary w odpowiedniej sypialni. Spodziewam się drzew, biegania i krzyków i powarkiwań. Taki post jest dla mnie znakiem że chcecie wziąć udział w evencie.
I ponownie jeśli nie chcecie brać udziału, zwyczajnie nie psujcie innym zabawy czyt. zostawcie nas w spokoju.

Tak więc czekam na wasze zgłoszenia do piątku 15.11, startujemy najprawdopodobniej w sobotę.


w temacie:
ZAKAZANY LAS
Powrót do góry Go down
https://hoglard.forumpl.net
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptyWto Lis 12, 2013 7:16 pm

Zgłaszam się, posta o koszmarze napiszę później.
(btw. dzisiaj nie piszę, uczę się historii... 17 wiek mnie zabija -_-)
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptySro Lis 13, 2013 8:08 pm

hagrid hagrid hagrid musi być
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptyCzw Lis 14, 2013 10:11 pm

Witam, chciałbym przybliżyć wam nieco event który mam nadzieję zacząć w najbliższym czasie. W tym tygodniu, niestety, wyniknęło kilka rzeczy, w związku z czym potrzebuję jeszcze kilku dni na ogarnięcie całości. Z góry przepraszam za wszystkie niedociągnięcia, ale będzie to pierwsza przygoda, którą poprowadzę przez forum. W związku z tym proszę o wasze zdanie/udzielenie odpowiedzi na kilka zdań:

1.chciałbym rozpisać prostą mechanikę rzucania czarów i wykonywania różnego rodzaju czynności. Dzięki temu nie będzie to zależało od mojej decyzji, a od rzutu kością, co pozwoli mi na bezstronność. Oczywiście ja będę dokonywał losowańWink 

2.Brutalność i obrzydliwość opisów. Chciałbym żeby każdy zdecydował jak bardzo krwawe opisy mogę tworzyć, by go nie urazić.
a)poziom 0(przykład: umarł)

b)poziom 1(przykład: Celne zaklęcie powaliło go na kolana)

c)poziom 2(przykład: Gdy dosięgnęło go zaklęcie, jego twarz zamieniła się w maskę zastygłego przerażenia)

d)poziom 3(przykład: Ogień szybko ogarnął jego ciało. Mimo błagań nie mogliście mu pomóc, a jedynie obserwować jak skóra spływa z jego twarzy, a białka oczu wypływają zostawiając puste dziury.)

e)poziom 4(przykład: Mocno rzucona gałąź przebiła jego brzuch. Gdy nachyliliście się by spróbować pomóc wstrząsanemu skurczami ciału, poczuliście ostry zapach fekaliów i moczu-chłopak właśnie stracił kontrolę nad zwieraczami. Krew wymieszana z kałem tworzyła gęste błoto w którym zostawiliście stygnące zwłoki.

3.Trudność, śmiertelność, zmiany w Hogwarcie. Ten punkt jest dla mnie najważniejszy. Czy chcecie mieć możliwość poważnie się zranić? Zginąć? Nie mówię oczywiście, że zamierzam was pozabijać, ale jeśli ktoś wykaże się wyjątkowym idiotyzmem(raczej jest to mało prawdopodobne w tej grupie osób, ale lepiej się zabezpieczyć) powinna stać mu się krzywda(co jest dla mnie logiczne). W jakim stopni mogę zmienić Hogwart? Czy jest to coś o czym napisze Prorok? Może sprawę przez lata będzie badała specialna komisja? Na ile mogę sobie pozwolić?

4.W której części gramy? Mam wrażenie że w drugiej, alę wolę się upewnić.

5. Kwestia BN, w jakim stopniu ich chcę, a w jakim nie chcę? Sam nie wiem, na pewno troszeczkę się tego nie spodziewałem i mnie to zaskoczyło. Musze to przemyśleć.

6.Odrobina realizmu. Ja wiem że Harry Potter, magia etc. ale w trakcie tworzenia mechaniki, postaram się by wszystkie postacie były zbalansowane(równe) Jeśli ktoś jest animagiem, to jednocześnie, nie jest świetnym gimnastykiem, czarodziejem, twórcą eliksirów etc. Innymi słowy: gdy już rozpiszę mechanikę postaram się pomóc wam w tworzeniu postaci od strony statystycznej(osłabiając was w kilku miejscach, które sami wybierzecie). Oczywiście będzie to obowiązywać w trakcie mojej przygody, lecz najzwyczajniej w świecie nie mogę pozwoliś wam na robienie wszystkiego od tak.

Jeśli o czymś zapomniałem, odezwę się. Odpowiedzcie mi jak najszybciej.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptyPią Lis 15, 2013 7:28 pm

1. bardzo fajny pomysł Smile
2. ja osobiście preferuje poziom 2
3. myślę, że tą wątpliwość rozwiąże adminka
4. gramy w pierwszej
5. spokoo na razie jest tylko Hagrid. I... Snape? ale on nic sie nie udziela i nie wiem kto to xD
6. masz jakiś wzór karty postaci na tę rozgrywkę na ten czas czy sami mamy jakoś to opisać?
Powrót do góry Go down
Vulpecula Oakwoods
Admin
Vulpecula Oakwoods


Liczba postów : 212
Join date : 24/10/2013

Karta Czarodzieja
Genetyka:: Wila
Krew:: Czysta
Wiek:: 13/ III klasa

Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptySob Lis 16, 2013 11:38 am

Ja również preferuję opis drugiego poziomu. Czwórka kojarzy mi się już z Kingiem Very Happy
Co do trudności.
Ja myślę, że nie ma mowy o uśmiercaniu kogokolwiek no chyba, że dany gracz chce się stać duchem jednak nie ma już wtedy odwrotu. Proponuję aby niew robić jakiegoś strasznie wielkiego zamieszania. Może jakaś szkolna afera, ew. coś tam napomknięte w Proroku, chociaż w pierwszej części Prorok nie interesuje się jeszcze jakoś bardzo Hogwartem.
Powrót do góry Go down
https://hoglard.forumpl.net
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptySob Lis 16, 2013 12:45 pm

myślę, że więcej afery narobiłby Malfoy senior niż Prorok xD
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptySob Lis 16, 2013 1:54 pm

Oceńcie czy zamieściłem odpowiednie statystyki.
System, system, system.......
Aby wszystko było sprawiedliwie, równo, prosto, ale dawało dużo możliwości. Niemożliwe. Siłą rzeczy nie możemy odwzorować naszego świata dokładnie i wspaniale, bo zwyczajnie nie starczy nam kostek na rzucanie za kwanty, atomy, cząsteczki etc. Potrzebne jest uproszczenie, najlepiej takie, które nie skrzywdzi żadnego gracza. Z uwagi na te właśnie mankamenty świata zdecydowałem że najpierw zajmę się uczniami, a później zmienię ten system na rzecz Hagrida i Snape'a(kto to jest? Very Happy).
Tak więc: zdecydowałem się na użycie k20-tek. Dzięki temu mogę wykonywać wiele rzutów naraz, przy jednoczesnym zachowaniu dużej rozbieżności w statystykach. Średnim wynikiem na takich kostkach jest 11.
Więc: Wasze statystyki mogą przyjąć wartość od 1-20, gdzie 11 jest przeciętnością.

Statystyki:
-Percepcja(ogólnie czułość zmysłów, przydatne podczas przeszukiwania, poszukiwania, czas reakcji itd.)[Perc.]
-Wiedza(książkowa, ważenie eliksirów, rośliny)[Wi]
-Siła(zwykła brutalna siła, innymi słowy: jak dużą dziurę w ścianie robisz)[S]
-Zręczność(szybokość, zwinność, sztuki walki, uniki-technika ruchu)[Zr.]
-Wytrzymałość(jak nisko zegniesz się gdy Crabbe uderzy cię w brzuch?)[Wt]
-Siła Woli(przełamywanie własnych słabości, wymiotów, uspokajanie oddechu, rzucanie zaklęć poza walką)[Sw]
-Czary ofensywne(czary mające kogoś zranić, zakładam że można rzucić je niewerbalnie)[Cz.of./zak.]
-Czary defensywne(czary zbijająca, negujące czary przeciwników zanim dosięgną celu, a także tarcze, zaklęcia antymugolskie etc.)[Cz.def./zak.def.]
-Czary wywołujące konkretny efekt(nie raniące przeciwnika, nie odpychające np. Expelliarmus, Konfundus etc.)[Cz./zak.}

Możecie rozdysponować 125 punktów, za każde 2 możecie wykupić mały bonusik(+3) do wybranej statystyki w ramach wykonywania jakiejś wyjątkowej akcji( np. +3 do zręczności gdy biega wśród wyskiej trawy.)
Bycie animagiem kosztuje 8 punktów(zmiana w jedno zwierzątko)
metamofomagiem kosztuje 6 punktów(dowolna zmiana swojego ludzkiego wyglądu) powiązane jest z siłą woli
legilimencja i oklumencja kosztują(zestaw, nie można kupić osobno) 12 punktów minus klasa w której jesteś(wydobywanie uczuć i wspomnień od drugiego człowieka) powiązane z siłą woli

Wykonywanie testu: rzucam kością dwudziestościenną i porównuje wynik z waszą statystyką, jeśli macie więcej statystyki, udało wam się wykonać akcję. W innym wypadku nie udało wam się. Dadatkowo czasami można mówić o przebiciu. Jest to różnica o jaką udało wam się wykonać test.

przykład:  Ania zamierza przeskoczyć płot, by uciec przed dzikim psem. Jej statystyka "zręczność" wynosi 17. Rzucam kością. Wynik to 2.     2<17   17-2=15    Ani udało się przeskoczyć płot, a jej przebicie wynosi 15.

Walka:
Odbywa się turowa, w każdej turze każdy gracz ma swoją kolejkę.
k10+percepcja=im więcej tym wcześniej atakujesz

przykład:Ania(Perc.18) i Tomek(Perc.12) walczą
Ania 18+6(wynik z kostki)=24, a Tomek 12+7(wynik z kostki)=19
Ania atakuje pierwsza(ma pierwsza kolejkę)


Życie: Każdy gracz ma 3 poziomy zdrowia. Jeśli zostanie zraniony zaklęciem ofensywnym traci jeden poziom. Jeśli straci wszystkie, mdleje i może zostać obudzony przez wyszkoloną pielęgniarkę po jednym dniu(zamiast zabijania).
3 poziom-Zdrowa osoba
2 poziom-gdy spadnie na ten poziom musi wykonać test Sw, jeśli nie zda traci najbliższą kolejkę(w walce)/zostaje odrzucona i wstaje po chwili obolała(poza walką)
1 poziom-postać jest na tyle obolała że nie może atakować zaklęciami(zostaje mu ucieczka lub zak.def.)  
0 poziom-mdlejesz, zostaniesz obudzony jutro w skrzydle szpitalnym


w swojej kolejce możesz wykonać dwie akcję(atak zaklęciem ofensywnym, atak konkretnym zaklęciem, bieg, obrona przed zaklęciem które przeciwnik rzuci, unik etc.)
atak zaklęciem= twój rzut k20 minus statystyka zaklęć ofensywnych porównujemy z rzutem przeciwnika minus jego statystyka zaklęć defensywnych(jeśli się bronił), jeśli twój wynik jest wyższy zadajesz punkt obrażeń. Jeśli twój wynik jest niższy lub równy udało mu się obronić. Na tej samej zasadzie robi się uniki. Jeśli przeciwnik się nie broni, wystarczy wykonać rzut na zaklęcie ofensywne,
Decyzja o użyciu czaru defensywnego: Decydujemy o osobie którą chcemy chronić(oczywiście zazwyczaj wybieramy siebie Very Happy). Jeśli zostanie zaatakowana, użyjemy swojej statystyki, podczas rzutu na obronę. Jeśli na kimś będzie się znajdowało kilka tarcz ich wykonuje dla nich wszystkich testy Zak.def. ich właścicieli(nie osoby bronionej!) i porównuje z siłą czaru atakującego(rzucam raz). Tarcza trwa dopóki nie zostanie zużyta, lub znowu nadejdzie kolejka jej rzucającego.

Bieg w walce: Kiedy jakiś bohater decyduje się na bieg przebywa dystans równy swojej zręczności. Zakładam że aby wyjść z zasięgu(skutecznego, celowanego wciąż może nas dosięgnąć zupełnie przypadkiem) zaklęcia przeciwnika trzeba przebiec 33 punkty na terenie otwartym(np. w lesie wystarczy przebiec 20 etc.)

Przykład: Stefan(Perc.12, Cz.Of.16, Zr.14) zaatakował Anię(Perc.15, Cz.of.12,Cz.def.17, Sw.13 , Zr.11, Zak. 12) i Maćka(Perc.18,  Zr.20, Zak.Def.11, Zak. 15)
Rzut na kolejność podejmowania akcji:
Stefan: 12+9=21, Ania 15+2=17, Maciek 15+10=25
kolejność: Maciek,Stefan, Ania
Maciek, decyduje się na rzucenie dwóch tarcz, na siebie i Anię(po jednej). Tak mijają jego dwie kolejki.
Stefan, chce zaatakować Anię i wykonać unik przed atakiem(działa tak jak czar def., ale testujemy Zr.) Atakuje: rzut na kości=8, statystyka=16. Test się udał z przebiciem 8. Na Ani leży tarcza, rzucona przez Maćka. Rzut na Zak.Def(Maćka)=4, statystyka=11. Udało się z przebiciem 7. Zmniejszamy atak Stefana o obronę Maćka 8-7=1, tarcza była zbyt słaba by zniwelować zaklęcie.
Ania spada na poziom 2, test SW. Statystyka 13, na kostce 15, nie udało się. Ania upada i traci swoją kolejkę by wstać.
Ponownie, kolejka Maćka. Dezaktywuje się tarcza, którą rzucił turę temu. Teraz decyduje się  na rzucenie 2 zaklęć na Stefana(Petryfikus Totalus i Expeliarmus)-chce go póżniej przesłuchać( Very Happy).
Pierwsze zaklęcie: stat. 15, na kości 11, przebicie 4. Stefan deklarował unik. Zr.=14, na kości 10. przebicie 4.  4-4=0. Udało mu się uskoczyć i Petryf. poleciał w las. Kolejne zaklęcie. Stat.15, na kości 4. Stafan deklarował unik tylko raz i teraz nic go nie chroni. Jego różdżka znalazła się w rękach Maćka!
W swojej kolejce Stefan decyduje się na ucieczkę. Biegnie dwa razy i oddala się o 28.(2 razy 14 Zr.)
Ania:Wie że Maciek jest poza jej zasięgiem(znajdują się w lesie, tam zasięg wynosi 20), decyduje się na bieg i rzucenie Petryfikus. Biegnie i teraz Stefan jest w jej zasięgu(28-11=17). Statystyka 12, na kości 11. Stefan sztywnieje i upada na ziemię.


Ostatnio zmieniony przez Artur Rodd dnia Sob Lis 23, 2013 8:06 pm, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptySob Lis 16, 2013 2:14 pm

to te punkty (125) na stałe sobie wpisujemy do tych podpunktów które opisałeś np wpisuje sobie 5pkt do percepcji, 25 do sił itp?  a w trakcie rozgrywki rzucamy kostką która co nam daje?

nie kumam affraid

(tylko raz grałam w taką gierkę planszową co się rzucało i ogarniało w ten sposób i pamiętam że moja ekspresja twórcza sprawiła, że rozwaliłam grę... ahahah xD)
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptySob Lis 16, 2013 3:49 pm

mam uwagę bycie metamorfomgaiem jest wrodzone za to możesz dać karę do bazowych punktów ale nie można tego wykupić
Powrót do góry Go down
Vanira Saphirien

Vanira Saphirien


Liczba postów : 191
Join date : 27/10/2013

Karta Czarodzieja
Genetyka:: Animag
Krew:: Czysta
Wiek:: 16

Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptySob Lis 16, 2013 4:14 pm

myślałam, że to będzie w innej formie... Żeby nie było statystyk, bo to jak dla mnie jest po prostu zwykła sesja... Tak miało być? Cóż, może się i przekonam, ale jak na razie to jakoś tego nie czuję. A i jeżeli tak jak powiedziała Vulpecula, będzie to małe zamieszanie i afera, to spox może i. Bo mam propozycję na święta i nie chciałabym Ci przeszkadzać.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptySob Lis 16, 2013 9:32 pm

ok. Zmodyfikowałem post. Co sądzicie?

Alice napisał:
to te punkty (125) na stałe sobie wpisujemy do tych podpunktów które opisałeś np wpisuje sobie 5pkt do percepcji, 25 do sił itp?  a w trakcie rozgrywki rzucamy kostką która co nam daje?
Kością rzucam ja i sprawdzam(jako tymczasowy MG)czy udała wam się akcja.
Artur napisał:
Wykonywanie testu: rzucam kością dwudziestościenną i porównuje wynik z waszą statystyką, jeśli macie więcej statystyki, udało wam się wykonać akcję. W innym wypadku nie udało wam się. Dadatkowo czasami można mówić o przebiciu. Jest to różnica o jaką udało wam się wykonać test.
Będzie to obowiązywało głównie w walce i sytuacjach w której powodzenie akcji ma znaczący wpływ na fabułę.
Artur napisał:
Więc: Wasze statystyki mogą przyjąć wartość od 1-20, gdzie 11 jest przeciętnością.
Tak więc nie 25.

Hagrid napisał:
mam uwagę bycie metamorfomgaiem jest wrodzone za to możesz dać karę do bazowych punktów ale nie można tego wykupić
Wiem, ale mechanicznie działa to jako wykupienie. Chcę zachować balans.

Vanira napisał:
myślałam, że to będzie w innej formie... Żeby nie było statystyk, bo to jak dla mnie jest po prostu zwykła sesja... Tak miało być? Cóż, może się i przekonam, ale jak na razie to jakoś tego nie czuję. A i jeżeli tak jak powiedziała Vulpecula, będzie to małe zamieszanie i afera, to spox może i. Bo mam propozycję na święta i nie chciałabym Ci przeszkadzać.
Przepraszam, jeśli nie dałem do zrozumienia, że ma to wyglądać jak RPG. Zrozumiem jeśli się wycofasz. Zależy mi na statystykach ponieważ
Artur napisał:
Dzięki temu nie będzie to zależało od mojej decyzji, a od rzutu kością, co pozwoli mi na bezstronność
Przypominam:
Artur napisał:
Dlatego jeśli chcecie wykonać jakąś akcję piszcie na chatboxie kiedy będę dostępny(postaram się wchodzić codziennie o 20, a ja wam powiem co zobaczycie, usłyszycie. Mam nadzieję że dzięki temu zachowam ciągłość fabularną etc.) Jeśli wolicie inną godzinę piszcie.
oraz
Artur napisał:
Snape'a(kto to jest? Very Happy)
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptyCzw Lis 21, 2013 5:56 pm

no dobra to weźmy jakąś konkretną datę i godzinę ustalmy czy coś
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptyCzw Lis 21, 2013 7:06 pm

Witam, od poniedziałku mam bardzo ograniczony dostęp do internetu. Z tego co widzę odpowiedziała tylko Alicja. Z chęcią zacznę w najbliższym czasie. Pasuje mi dowolny termin, wieczorem. Jeśli nie odpisze, oznacza to dalsze problemy z internetem.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptyCzw Lis 21, 2013 7:18 pm

Ja proponuje weekendy wieczorem. I tez prosze o jakies konkretne i jasne wskazowki co potrzebuje do gry. I jak te punkty rozdzielac. Reszta mysle wyjdzie w praniu xd
Powrót do góry Go down
Vanira Saphirien

Vanira Saphirien


Liczba postów : 191
Join date : 27/10/2013

Karta Czarodzieja
Genetyka:: Animag
Krew:: Czysta
Wiek:: 16

Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptyCzw Lis 21, 2013 8:16 pm

Artur, Snape to Fantom XDXDXD ja ... A co mi szkodzi, też jestem chętna, tylko muszę bardziej zgłębić temat.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptySob Lis 23, 2013 8:05 pm

Jak rozdać punkty? Dowolnie, ale polecam rozłożenie ich tak, aby nie było ich nigdzie mniej niż 10, ponieważ jest to już bardzo mało. Ogólnym założeniem jest to aby oddawało to cechy waszych postaci.
Dla przykładu:
Izabella von Krouzung, młoda uczennica(abstrakcyjny przykład)
-Percepcja: 11(przeciętnie spostrzegawcza)
-Wiedza: 16(dość oczytana)
-Siła: 17(regularnie trenuje, jest pałkarzem)
-Zręczność: 9(nie jest to jej najmocniejsza strona)
-Wytrzymałość: 16(wielokrotnie obrywała nietrafionym pałką tłuczkiem, mimo to może kontynuować grę)
-Siła Woli: 13(ciężko wychodzi jej opanowanie gniewu)
-Czary ofensywne: 11(przeciętnie wychodzą jej pojedynki)
-Czary defensywne: 11(jej tarcze wytrzymują zaklęcia mniej doświadczonych uczniów)
-Czary wywołujące konkretny efekt: 17(jest bardzo dobra na zaklęciach)

Dodatkowe umiejętności(2 punkty każda):
+3 zręczności podczas prób odbijania pałką(deską, kijem) piłem(kulek, książek, ale nie głazów)
+3 wytrzymałości podczas prób wytrzymywania uderzeń fizycznych(nie zaklęć)

razem: 125
ps. zmniejszyłem nieco koszty animagów etc.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptySob Lis 23, 2013 9:15 pm

O super. Teraz wszystko jasne i klarowne.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptyPon Lis 25, 2013 3:34 pm

Jeśli ktoś się wstydzi swojej postaci może przesłać ją w wiadomości prywatnej.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptyPon Gru 02, 2013 6:51 pm

Alice Zelotes, 11 lat
-Percepcja: 16 (jest spostrzegawcza i ciekawska)
-Wiedza: 18 (bardzo oczytana, uwielbia się uczyć)
-Siła: 10 (jest słabiutka, nienawidzi sportu ani zbyt aktywnych wyczynów)
-Zręczność: 13 (ma niezły refleks)
-Wytrzymałość: 10 (bardzo szybko się męczy i zniechęca, jeżeli coś jest ponad jej siły)
-Siła Woli: 13 (jest bardzo zdeterminowana, ale szybko się denerwuje)
-Czary ofensywne: 15 (uwielbia zaklęcia pojedynkowe)
-Czary defensywne: 12 (zna dobrze zaklęcia obronne, ale nie jest mistrzem)
-Czary wywołujące konkretny efekt: 13 (potrafi się dobrze skupić na tym co próbuje czarować)
Dodatkowe umiejętności(2 punkty każda):
+3 wiedza, jeżeli chodzi o zwierzęta (interesuje się zwierzętami, zna ich zwyczaje, gatunki itp.)
+3 percepcja, jeżeli chodzi o zwierzęta (np. znając konkretny gatunek, potrafi więcej zidentyfikować sygnałów, cech itp.)
razem: 125
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptyPon Gru 02, 2013 7:15 pm

Przeczytałem
Powrót do góry Go down
Vanira Saphirien

Vanira Saphirien


Liczba postów : 191
Join date : 27/10/2013

Karta Czarodzieja
Genetyka:: Animag
Krew:: Czysta
Wiek:: 16

Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptyPią Gru 13, 2013 9:58 pm

Mam pytanie co do zestawu legilimencja i oklumencja, co to znaczy minus klasa w której jesteś?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie EmptyPią Gru 13, 2013 10:56 pm

Jeśli jesteś w klasie 5, to kosztują 7 punktów(12-5=7), jeśli jesteś w pierwszej to 11 punktów(12-1=11). Wydaje mi się że to całkiem dobry system, im ktoś jest młodszy, tym trudniej było mu się nauczyć czegoś tak zaawansowanego.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Zaplanowane granie Empty
PisanieTemat: Re: Zaplanowane granie   Zaplanowane granie Empty

Powrót do góry Go down
 
Zaplanowane granie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Hogwart :: Ogłoszenia-
Skocz do: